Reference

V souladu s GDPR neuvádíme v referencích celá jména. Pokud Vás zajímá podrobnější zpětná vazba od našich klientů, můžeme vám po udělení jejich souhlasu poskytnout kontakt.

Jan O.

"Pan arch. Tomandl nám realizoval přeměnu interiéru secesního bytu na Praze 2 - Karlovo náměstí. S jeho prací jsme byli velice spokojeni od návrhu až po doporučení šikovných řemeslníků. Oceňujeme především rozsáhlé znalosti architektonických stylů a velký smysl pro detail a praktičnost, kterou ocenila především manželka v realizované kuchyni. Následně nám doporučil i šikovné řemeslníky, kterým dal briefing a vytištěné realizace. Myslím, že se jedná o velice komplexního architekta, který Vám vyladí interiér a naslouchá Vašim požadavkům, které respektuje a zapracuje a zoptamalizuje s důrazem na praktičnost a stylový design. Za nás rozhodně doporučujeme."

Studie kompletní rekonstrukce bytu v secesním historickém domě.

 Lenka T.

"Pana architekta jsme si vybrali na základě četných doporučení na facebookové skupině naší městské části. Jsme moc rádi, že jsme ho oslovili, protože i naše spolupráce
s ním byla tak skvělá jako doporučení na něj. Nejvíce cením jeho schopnost vymyslet originální řešení, u kterých by mě ani nenapadlo, že v našem bytě jdou realizovat. Nadšení jsme byli i z toho, jakým způsobem rozpracovává jednotlivé varianty, díky čemuž má člověk na konci jistotu, že finální verze je ta nejlepší. Poradil také s mnoha technickými věcmi, kde bychom si sami nevěděli rady. Jsme rádi také za jeho autorský dozor, díky kterému stavební firma dodržela všechno přesně tak jak nám navrhl. Ani toto bychom sami kontrolovat nezvládli a také v této fázi spolupráce je velmi pečlivý."

Kompletní studie rekonstrukce
v panelové domě. 

Věra B.

"Služby pana architekta jsme využili pro rekonstrukci našeho starého bytu. Původní dispozice neodpovídala našim představám
o moderním a hlavně praktickém bydlení. Pan Tomandl pro nás vytvořil místo, kde se nám žije krásně a prakticky. Nejvíce mě nadchl jeho způsob práce, kdy podle našich představ a přání vytvořil několik verzí, které postupně rozpracovával. Zjišťoval, co máme rádi, co potřebujeme, jak žijeme
a v souladu s tím tvořil své návrhy. Prověřoval s námi všechna možná řešení, ze kterých jsme pak našli ten ideální návrh, který v sobě spojil to nejlepší ze všech variant. Za mě naprosto úžasný přístup."

Kompletní studie rekonstrukce
v panelovém domě. 

Kateřina B.

"Pana Tomandla jsme oslovili na základě dobrých referencí našich známých. Potřebovali jsme navrhnout chalupu určenou k rekreaci v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Dle požadavků CHKO měla mít chata specifické vzhledové vnější znaky, které by charakterizovaly tzv. Jesenické domy. Nejenže pan architekt dokázal dodržet tyto podmínky, ale tyto limity podtrhl a perfektně je zakomponoval do praktického použití a moderního vzhledu. Dále bych ráda vyzdvihla rychlost a ochotu a velmi dobrou komunikaci. V neposlední řadě nám návrhem ušetřil i několik desítek tisíc korun, protože projektant, který kreslil samotný projekt, se již nemusel zdržovat zakomponováním změn a našich požadavků, neboť tyto již byly zahrnuty v návrhu pana architekta." 

Kompletní studie novostavby
v chráněné krajinné oblasti. 

 Romana R.

"Pan architekt nám navrhoval dětský pokoj, musím říct, že jsem byla mile překvapená jak to vymyslel. A protože jsem byla maximálně spokojena, nechala jsem si rovnou navrhnout i obývací pokoj. Vše proběhlo perfektně, komunikace i návrhy, dostala jsem kontakt i na truhláře pro realizaci. Nebylo to se mnou vůbec jednoduché, ale pan architekt to zvládl na výbornou. Tímto bych chtěla poděkovat za skvělou spolupráci a ještě lepší výsledek." 

Kompletní studie rekonstrukce
v panelové domě. 

Zdeňka K. 

"Pana architekta mi doporučila kamarádka, která s ním v minulosti byla velmi spokojená a já nelituji. Do ničeho mě nenutil, vše polopaticky vysvětlí. Například mi rozumně vysvětlil, proč je lepší udělat celkovou rekonstrukci při jednom, než postupně rekonstruovat po pokojích. Můj hlavní úkol pro něj bylo vyřešit obývací pokoj s kuchyní. Klasický panelákový byt. Já jsem sice měla představu, ale tady bylo přesně vidět, proč si na takovou práci přizvat odborníka. Z kuchyně, která by zůstala stále "nudlí" s málem místa, vytvořil světlý velký prostor, kde je radost vařit. Pan architekt vypracoval celkem tři návrhy. Dokonce do panelákového bytu by se podle jednoho jeho návrhu vešla spižírna nebo pracovní kout. A přitom byt zůstává stále vzdušný a nepřeplněný. Já jsem s jeho prací velmi spokojena a jsem si naprosto jistá, že až přijde zařizování nebo rekonstrukce jiného prostoru, opět požádám o pomoc právě pana architekta Tomandla. Moc se mi líbí profesionalita, s jakou přistupuje k řešení. Nijak na klienta netlačí, nechává rozhodnutí plně na něm." 

Studie částečné rekonstrukce bytu v panelovém domě. 

Alena K.

"Ing.arch. Jana Tomandla můžu jen doporučit. Naprosto skvělý individuální přístup, má výborné nápady. Dělal nám návrh totální přestavby panelákoveho bytu, spolupracuje a dozoruje i realizaci. Je velký sympaťák a skvělý praktik. Snaží se maximálně přizpůsobit individuálním potřebám. Nepovyšuje design nad funkci, což se nám bohužel stalo s jiným architektem při předchozí rekonstrukci."

Studie kompletní rekonstrukce bytu v panelovém domě.


Hana O.

"Vřele doporučuji pana Jana Tomandla. Je milý, příjemný, spolehlivý, má skvělé nápady, umí během minuty vymyslet další variantu. Úžasně se mi s nim spolupracuje. Dělal pro nás návrh bytu, kde byl požadavek návrat
do 1. republiky, poté návrh mého
a bratrova bytu a hojně konzultace
s chalupou."

Studie kompletní rekonstrukce bytu v panelovém domě.